Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
155 postów 3447 komentarzy

BÓG HONOR OJCZYZNA Zjednoczenie Środowisk Patriotycznych

space - Pragnę Zjednoczenia wszystkich Polaków miłujących Boga i Matkę Ojczyznę dla jej ratowania przed śmiertelnym wrogiem. Oddajmy się ufnie Jego opiece i prowadzeniu, wypełniając Jego wolę, a wspaniałe zwycięstwo będzie zapewnione.

UWAGA: Blogerka Elig i arabscy terroryści

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prawda jest jak ogień. Albo się ją szanuje, i wtedy człowiek jest bezpieczny i silny, albo się z nią igra. I wtedy człowiek jest słaby i spłonie.

Ha! Daliście się nabrać na tytuł? Spokojnie, jestem uczciwy. Faktycznie będzie mowa o "arabskich terrorystach" i o blogerce Elig. Posłuchajcie proszę, bo to ważna sprawa. Tym bardziej, że zbliża się dwunasta już rocznica zamachu na WTC, a prawdy wciąż w mediach nie usłyszeliśmy.

Do rzeczy.

Blogerka Elig prowadzi kilka blogów na których umieszcza te same treści. Na przykład TU. Podpadła mi już na początku lutego 2013 W TYM ARTYKULE . Powtórzyła w nim (świadomie lub nie) kłamstwo, że, cytuję: „W dniu 11 września 2001 arabscy terroryści zniszczyli dwa bliźniacze wieżowce World Trade Center.” Każdy kto zagłębił się w temat, wie,że to medialne kłamstwo, na które początkowo dał się nabrać prawie cały świat. Dziś jednak dziesiątki lub setki milionów ludzi na całym świecie wiedzą, że oficjalna wersja jest kłamstwem i jesteśmy znacznie bliżej prawdy. Tropy prowadzą do syjonistów żydowskich i amerykańskich. Inaczej mówiąc - rząd USA wespół z Izraelem zamordował dla potrzeb politycznych (operacja pod fałszywą flagą) kilka tysięcy osób.

Wdałem się w dyskusję o uczciwości, pod przedostatnią notką Elig o "poprawności politycznej". Elig BARDZO UNIKA POLEMIKI, natomiast do rozmowy włączył się Poruszyciel, który napisał m.in.

// Elig napisała w linkowanej notce jedno zdanie o arabskich terrorystach, a sednem całego akapitu nie był atak, ale fakt zburzenia budynków i problemy z ich odbudowaniem jako przykład porażki nauki i techniki.//

Oto moja odpowiedź na zachętę. Proszę się z nią zapoznać, a jeśli dla kogoś PRAWDA JEST ISTOTNA, proszę aby włączył się do dyskusji (TUTAJ). To po prostu trzeba wiedzieć! POMOŻECIE?

START

Nie zajrzałbym wcale do tego artykułu, gdyby w tytule nie pojawiły się trzy wielkie litery „WTC”. Tytuł artykułu jest często najważniejszy. Od 11 września stanowią one w świadomości naiwnego człowieka symbol przypominający – no właśnie – o czym? O złych arabskich terrorystach, którzy zamordowali kilka tysięcy osób. Powtarzanie schematów to ich utrwalanie. I nasi wrogowie o tym wiedzą.

Moja linia rozumowania da się określić następującą analogią (będę mało pomysłowy). Wyobraźmy sobie, że za parę lat pojawia się w sieci artykuł o tytule: „Smoleńsk Siewiernyj, Engels i inne zaniedbane lotniska”. W artykule mowa jest o fatalnym stanie niektórych lotnisk. Kiedy dochodzi do Smoleńska, pada TYLKO JEDNO zdanie, o „pamiętnym wypadku lotniczym, w którym z powodu gęstej mgły i błędów polskich pilotów zginął polski prezydent wraz z pasażerami i całą załogą”.

Rozumiesz?

Sprawa WTC i Smoleńska to nie jest niezobowiązująca rozmówka o pogodzie albo nawet o tym, co Obama zjadł na obiad. To są jedne z najważniejszych wydarzeń w historii obu narodów w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Jeśli ktoś wykazuje ignorancję w zakresie wiedzy o tych zdarzeniach, albo – co gorsza – świadomie powtarza kłamstwa (przy czym nie wiadomo, co z dwojga), czytelnik ma prawo, a nawet obowiązek zwrócić mu uwagę.

Następna analogia „polskie obozy śmierci”. Albo raczej w tym wypadku „atak armii polskiej na radiostację niemiecką”. Zignorujesz takie zdania w artykule na portalu katolickim, gdzie najważniejsza jest prawda? Czy raczej zwrócisz uwagę autorowi, że się z prawdą mija? Ja nie potrafię przejść obojętnie obok kłamstw na tak istotne tematy. Jeśli ktoś je powtarza, to chcę zawsze dociec, czy robi to świadomie, czy nie. Jeśli robi to nieświadomie, a działa w służbie prawdy, to mam obowiązek pomóc tę prawdę znaleźć, aby nie powtarzał dalej kłamstw. Jeśli służy wrogowi, mam obowiązek unaocznić to innym, żeby byli czujni.

Zwróciłem Elig uwagę, że powtarza kłamstwa. Odpowiedziała argumentami, które do niczego się nie nadają. Na kontrargumenty nie odpowiedziała. Jakie wnioski mogę z tego wyciągnąć? Walczę o to, by się przyznała do błędu z powodów jasno wyżej nakreślonych. Tym razem pojawił się artykuł o uczciwości dziennikarskiej. Jeśli Elig pisze o uczciwości i zarzuca komuś nieuczciwość, niech najpierw belkę ze swojego oka wyjmie. A jest nieuczciwa, nie podejmując polemiki w tak istotnej sprawie, albo nie przyznając się do błędu. Czy ma prawo pisać o uczciwości ktoś, kto W CHOĆ JEDNYM zdaniu pisze o „polskich obozach śmierci”??? Ma – dopóki ktoś mu nie wytknie błędu. Wówczas osoba taka ma MORALNY OBOWIĄZEK zapoznać się z faktami i podziękować temu, kto jej pomógł dojść do prawdy. Czy warto czytać JAKIKOLWIEK artykuł osoby, która nie przyznaje się do błędu a pisze o „polskich obozach śmierci”? Domysły nasuwają się same. Właśnie z czymś takim mamy do czynienia w przypadku autorki tego artykułu. Czy to jest jasne?

Czy nie mam racji?

 

KOMENTARZE

 • @
  ..ja się z Tobą w pełni zgadzam...forsowanie arabskiego sprawstwa w "wysadzaniu" WTC to taki sam absurd, jak lądowanie człowieka na księżycu...ten świat jest pełen kłamstwa, ale chyba już taki zostanie ...pozdrawiam niepoprawnie
  ps 5* :))
 • @trybeus 21:20:19
  Jeśli chodzi o lądowanie na Księżycu, to zebrałem za mało danych.

  Jeśli chodzi o zburzenie WTC, to mam 100% pewności, że "pastuchy z Afganistanu" nie dałyby rady. To było doskonale wykonane kontrolowane wyburzenie (albo coś jeszcze bardziej zaawansowanego, ale nie mam zamiaru spekulować).

  Na 100%.

  http://www.youtube.com/watch?v=LD06SAf0p9A
 • @space 21:23:39
  "pastuchy z Afganistanu" nie dałyby rady:"...oczywiście, że tak...to samo tyczy tych śmiesznych 10-cioletnich poszukiwań Bin Ladena chorego na nerki...jak by kto był choć trochę kumaty to by wiedział, że dializy trzeba robić dwa razy w tygodniu...i niech ktos mi powie, ze taki gość się może beztrosko ukrywać przez 10 lat ...normalnie qrwa żenada ...pozdrawiam niepoprawnie
 • @space 21:24:30
  ...to samo było z Pentagonem ...samolot wyparował...he he he
  ...normalnie Coperfield, to pikuś...
  http://pentagon.hotnews.pl/index.html
 • Kłamstwo powtarzane 1000 razy...
  Przyjacielu, masz całkowitą rację.

  "Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą" - i dlatego jest to tak fundamentalnie ważne na co zwracasz uwagę.

  Ludzie mogą nawet wiedzieć, że coś jest kłamstwem - a i tak po iluś tam miesiącach czy latach powtarzania zaczną traktować dowolne kłamstwo jako prawdę, zupełnie podświadomie.
 • @space
  Masz rację.
 • *****
  Ktoś kto obecnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że to była wewnętrzna robota rządu federalnego ze Stanów Zjednoczonych oraz amerykańskich ponadnarodowych korporacji syjonistycznych i Izraela, musi mieć coś ze swoją głową nie w porządku.

  A to, kto siedział za sterami tych samolotów naprawdę nie ma żadnego znaczenia.

  U nas też wyprodukowanego Brunona bombera, który jakoby był antysemitą i nacjonalistą.

  Syjoniści tworzą terrorystów i antysemitów, którzy są święcie przekonani o tym, że walczą w słusznej sprawie, myślą tak do końca, przecież na końca udaje się, im czasem zabić kilku ich śmiertelnych wrogów.
 • Być może są to "kłamstwa nieświadome",czyli
  twierdzenia żeńskiego leminga.Być może.Tak czy siak podziwiam za czujność.Pozdrawiam.
 • @Bibrus 22:35:44
  Wypuściłem na ten temat serię świetnych :) artykułów o wspólnym tytule "KTO SIĘ BOI PRAWDY?":

  http://space.nowyekran.net/post/15667,kto-sie-boi-prawdy
  http://space.nowyekran.net/post/15771,kto-sie-boi-prawdy-czesc-ii
  http://space.nowyekran.net/post/15910,kto-sie-boi-prawdy-czesc-iii
  http://space.nowyekran.net/post/15969,kto-sie-boi-prawdy-czesc-iii-i-1-2
  http://space.nowyekran.net/post/16116,kto-sie-boi-prawdy-czesc-iv
  http://space.nowyekran.net/post/21789,kto-sie-boi-prawdy-czesc-v

  Wcześniej setki godzin analizowałem sprawę, żeby mieć pewność. Jestem fizykiem, więc wiem, o czym mowa i rozumiem to.

  //Być może są to "kłamstwa nieświadome"//

  Nadal dopuszczam taką możliwość. Bezmyślne powtarzanie kłamstw nie jest jeszcze kłamstwem. Tylko wyrazem ignorancji.
 • cała prawda o zburzeniu WTC
  Niewygodne fakty 11 września 2001 roku (film z lektorem)
  http://www.youtube.com/watch?v=Cb-RRFd17Vs
 • @space 22:54:07
  Widać,że Geremkowskie twierdzenie o wielokrotnie powtarzanym kłamstwie,które wreszcie staje się prawdą,ma znaczną liczbę fanatycznych zwolenników.Tak,fizyki oszukać się nie da.Pozdrawiam.
 • @ewinia 23:16:15
  Dziękuję. Prawda zwycięża. Już zwyciężyła.
 • @Space
  Moje włączenie się do dyskusji było spowodowane niegrzecznym traktowaniem Elig i apelem do Ciebie o umiarkowanie w drwinach i rzucaniu oskarżeń o nieuczciwość, hipokryzję itp.

  Osoba, która nie jest zorientowana w jakimś temacie i wypowiadając się nie ma racji, nie jest automatycznie nieuczciwa. Do swojego przekonania o prawdziwej wersji wydarzeń doszedłeś poświęcając na to setki godzin, będąc zawodowym fizykiem, a wymagasz, aby ktoś inny szybko przyznał Ci rację na podstawie kilku Twoich argumentów ("Jeśli jest Pani osobą myślącą, to szybko da się Pani przekonać do prawdziwej wersji") lub filmów z wypowiedziami świadków np. o płynnej stali, co dla wielu osób nie mających wiedzy fizycznej niewiele znaczy.

  > Czy ma prawo pisać o uczciwości ktoś, kto W CHOĆ JEDNYM zdaniu pisze o „polskich obozach śmierci”???

  Zwróć też uwagę na konstrukcje swoich wypowiedzi, jak w powyższym zdaniu. Znam Ciebie trochę, więc wiem, że robisz to nieświadomie, ale to jest manipulacja (bo sklejasz w jednym zdaniu Elig z pisaniem o "polskich obozach śmierci", czego nie czyniła), a nie jest to dowodzenie jej hipokryzji.
 • @Poruszyciel 01:03:24
  Wierzę, że na argumenty te odpowiedziałem Tobie w tym komentarzu:

  http://www.ekspedyt.org/elig/2013/08/21/17513_prawicowa-poprawnosc-polityczna.html#comment-26575
 • @Poruszyciel 01:03:24
  //ale to jest manipulacja, a nie jest to dowodzenie jej hipokryzji.//

  Uważaj.

  Moim celem nie jest dowodzenie hipokryzji Elig. Nie robię tego i nie robiłem. Chyba nie rozumiesz i źle akcentujesz. Ja przyznaję, że hipokryzja to jest koszmarny grzech i nawołuję do nawiązania polemiki z moimi argumentami, aby nie było podstaw do przypuszczeń, że Elig jest syjonistyczną agentką, czy hipokrytką.

  Ja podkreślam mianowicie, że jeśli ktoś pisze o nieuczciwości dziennikarskiej ale ostatecznie nie podejmuje polemiki z argumentacją interlokutora w ekstremalnie istotnej kwestii, podczas gdy rozmówca zwraca jej uwagę na istotność kwestii i naciska ze stwierdzeniem, że powtórzyła kłamstwo, to jest nierzetelność w najlepszym wypadku i w gruncie rzeczy nieuczciwość. Jeśli to trwa ZBYT DŁUGO i nie ma woli zmiany, to jest sytuacja, gdy ktoś pisze o nieuczciwości nadal ŚWIADOMIE pozostając nieuczciwym wobec siebie albo wobec innych. A to już jest hipokryzja.

  Jest nieuczciwe olanie argumentacji rozmówcy, nawet jeśli przez chwilę był nieuprzejmy, impertynencki. Waga tej kwestii jest zbyt duża, żeby od drobnej urazy uzależniać dążenie do prawdy w tej właśnie kwestii.

  .
 • Tutaj są bodaj najbardziej rzetelne informacje w jęz. polskim nt. WTC:
  http://wtc.hotnews.pl/
 • A co Wam przeszkadza Elig ? ...
  Robi taką robotę jak Ranger na NE. ( ale Ranger to detalista )

  Wszystko fajnie ale ociupinka jadu syjonskiego zawsze skapnie.

  No,.. taka kronikarka blogosfery :))
 • @Mind Service 02:32:37
  Zobaczyłem.

  I se poszłem.

  PS. Zacząłeś już trenować do tego dynama rowerowego ? ( no tego, jak twoja będzie chleb piec ) ?
 • @Paweł Tonderski 22:16:43
  A czy Pan, Panie Tonderski musisz mi zdęjmować z języka ?...
  :)
 • @space 01:22:46
  > Moim celem nie jest dowodzenie hipokryzji Elig.

  W takim razie przepraszam. To znaczy, że pogubiłem się, czemu służy ta notka. Tytuł sugeruje, że mamy uważać na blogerkę Elig i jej brak uczciwości. Linkując do jej notki piszesz "To po prostu trzeba wiedzieć!" i to jest dla mnie teraz też niejasne, co trzeba wiedzieć.
 • @Poruszyciel 14:41:45
  Aaaarghhhhh!!! ;)

  Moim celem jest doprowadzenie Elig do polemiki. Chcę aby zapoznała się z faktami i powiedziała mi sama, że z nich wynika, że WTC było nafaszerowane ładunkami wybuchowymi i co dalej w związku z tym.

  "UWAGA" miała zwrócić uwagę bloggerów na całą sprawę. A więc na fałszywe stwierdzenia i brak polemiki. To zastosowanie środka "przymusu moralnego" - w służbie prawdy.

  "To trzeba wiedzieć" - chodzi o to, że należy wiedzieć, że wersja oficjalna jest kłamstwem a nie kłamstwo powtarzać.... publicysta nie może tego robić i nie może ignorować argumentów na tak ważne tematy. Inaczej ustawia się w jednym rzędzie z michnikowszczyzną. uffff...

  Koniec kropka.
 • @SpiritoLibero 04:33:58
  //A co Wam przeszkadza Elig ? ...//

  Można mieć poglądy a nawet "jad syjoński", ale powtarzanie kłamstw i nie wchodzenie w polemikę wobec argumentów przeczących kłamstwom jest niedopuszczalne.
 • WTC
  było chyba pierwszą medialnie sprzedawaną katastrofą, a chciałem wspomnieć, że telewizja może stosować time shifting, montaż obrazu w czasie rzeczywistym, efekty specjalne itp. Jeżeli wiele lat później zastosowano w tolkienowskich filmach Jacksona oszałamiające efekty specjalne generowane z komputera, to była to już technologia cywilna.

  Kiedyś Orson Welles straszył przez radio nowojorczyków atakiem Marsjan i to z doskonałym skutkiem.
  Powtórzono to samo działając obrazem i dźwiękiem. Scenariusz był lepszy niż u Hiitchcocka, pierwszy samolot i jedna wieża, druga wieża i drugi samolot, potem pożar i zawalenie się jednej, a potem drugiej wieży. W międzyczasie wiele informacji niesprawdzonych a budujących grozę o Air Force One, o kolejnych porwanych samolotach, o Pentagonie, a cały czas odchodziło urabianie widzów powtórkami ataku, transmisjami z akcji ratowniczej. Bodźcowano tak ostro społeczeństwo, że większość nie myślała, a ulegała emocjom.
 • @Poruszyciel 14:41:45
  Jedyną metodą uzyskania „właściwego obrazu twórczości Elig” jest przeczytanie moich notek. Wszystkie sa dostępne w sieci. Nie będę rozmawiać ze Space, tak jak nie dyskutowałabym na przykład z Żakowskim, Wrońskim, czy Michnikiem. Space stosuje bowiem tę samą metodę, co „GW”. Wyrywa fragment wypowiedzi swego przeciwnika i pastwi się nad nim. Zdanie ” „W dniu 11 września 2001 arabscy terroryści zniszczyli dwa bliźniacze wieżowce World Trade Center.” jest PRAWDZIWE. BEZPOŚREDNIMI sprawcami zamachów 11 września BYLI arabscy terroryści z Al Kaidy. Ta organizacja przechwalała się tym, uważając tę akcję za swój wielki sukces. Był też proces sądowy wspólników terrorystów. Opowieści o supernowoczesnych materiałach wybuchowych są bez sensu, a gwałtowne zawalenie się wież wynikało z tego, że miały one szkielet stalowy. W Polsce takich budynków Straż Pożarna w ogóle nie dopuszcza do eksploatacji /patrz – słynna sprawa cyrku na Powiślu/. Inną rzeczą jest, że jakaś tajna służba inspirowała zapewne tych Arabów i słuzyła doradztwem. Nie podejrzewam tu ani służb amerykańskich, ani izraelskich, ponieważ państwa te na zamachu NIE skorzystały. Znaczne korzyści odniosła natomiast Rosja, choćby w postaci znacznego wzrostu cen ropy naftowej i odwrócenia uwagi USA od sceny europejskiej. Dlatego więc sądzę, że to Rosjanie uruchomili swoja agenturę. Moja notka, do której przyczepił się Space, była jednak na zupełnie inny temat i nie zajmowałam sie w niej zamachami z 11 września 2001.
 • @elig 15:30:30
  Szanowna Pani. Chciałbym spróbować odkręcić to, do czego się przyczyniłem. Najpierw bardzo przepraszam za aroganckie zachowanie już na samym początku rozmowy w lutym. Mogła czuć się Pani obrażona. Proszę o wybaczenie.

  Chciałbym zupełnie inaczej zacząć tę rozmowę od nowa. Rzetelnie, uczciwie i bez arogancji, jaką okazałem. Chciałbym abyśmy porozmawiali tylko o faktach i argumentach, jakie przedstawiłem. Mam bowiem całkiem odmienne zdanie na temat zajść 11 września 2001 roku i uważam, że mogę logicznie dowieść, że racja stoi po mojej stronie. Jestem otwarty na dyskusję i Pani argumentację. Jestem gotów odnieść się merytorycznie do każdej uwagi i do każdego argumentu, a jeśli zabraknie mi argumentów – przerwać rozmowę, przyznając, że nie miałem podstaw do takiej pewności siebie, jaką okazuję.

  Czy byłaby Pani skłonna wybaczyć mi i przedyskutować tę kwestię? Jeśli uważa Pani, że wyrwałem jakieś zdanie z kontekstu, to postaram się nie czynić tego ponownie, ale jedynie odnosić się do tego, co w Pani wypowiedzi jest tak jasne, że oboje rozumiemy to tak samo.
 • @space 15:33:36
  Warto zbadać, czy to nie Rosja stała za tylko terrorystami, ale będzie to bardzo trudne.
  Faktem jest, że rosyjska propaganda antyżydowska i antyamerykańska jest bardzo silna w necie i nie służy prawdzie ale ją zasłania , stąd nasze informacje moga być błędne. Trzeba wziąć pod uwagę, że Elig ma dobre i wyćwiczone oko.
 • @space 15:00:03
  "... ale powtarzanie kłamstw i nie wchodzenie w polemikę wobec argumentów przeczących kłamstwom jest niedopuszczalne."

  Urodziłaś się wczoraj ?

  Tak funkcjonuje propaganda syjonistyczna.

  Cieszę się, że zauważasz takie niespójności. Znaczy, że nie przepadliśmy jeszcze z kretesem.

  Pozdrawiam ( ciepło :)
 • @circonstance 20:29:54
  Spójrz na to jeszcze raz:

  https://www.youtube.com/watch?v=Zv7BImVvEyk

  Cała wersja oficjalna od góry do dołu śmierdzi. To były kontrolowane wyburzenia i innej opcji nie ma. Budynki płynące w dół bez żadnego oporu. Wybuchy PO uderzeniach samolotów. Płynna stal w zgliszczach. To nie bierze się znikąd. To nie byli Arabowie. To była gruntownie przygotowana akcja. Przez ludzi którzy mieli pełny dostęp do budynków przez dłuższy czas. Akurat niedługo wcześniej prowadzone były konserwacje wind... Proszę Izo, wiem, że starasz się być rzetelna -nie próbuj zajmować żadnego stanowiska bez zapoznania się z moimi artykułami. Tam wszystko jest w prosty sposób wyłożone. Jeszcze raz - tylko Bóg może oszukiwać fizykę. Albo diabeł - lecz nie w takim stopniu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej